26.4.2010 se Maggie narodilo 8 nádherných štěňátek
5 kluků a 3 holky

Fotografie najdete ve Fotogalerii: Vrh A- Štěňátka

 

1 . AMAR – pes    

Standardní 

Čas narození: 4:20hod 

Porodní váha: 500g 

Váha 7. den: 840g

Váha 14. den: 1350g

Váha 21. den: 1950g

Váha 28. den: 3100g

Váha 35. den: 4410g

pejsek s krásně širokým a dlouhým ridgem, malou bílou náprsenkou a bílými konečky u jednoho prstu na obou zadních nožičkách 

MÁ DOMOV V PRAZE

 

2 . ART – pes    

Nestandardní – krátký ridge 

Čas narození: 4:40hod 

Porodní váha: 400g 

Váha 7. den: 810g

Váha 14. den: 1260g

Váha 21. den: 1720g

Váha 28. den: 2640g

Váha 35. den: 3760g

nejsvětlejší pesjek s kratším ridgem, bílou náprsenkou a jedním bílým prstíkem na pravé zadní nožičce 

MÁ DOMOV U ROUDNICE NAD LABEM 

   

3 . AARONY – pes    

Nestandardní – zálomek na ocásku 

Čas narození: 5:30hod 

Porodní váha: 450g 

Váha 7. den: 880g

Váha 14. den: 1340g

Váha 21. den: 1900g

Váha 28. den: 2930g

Váha 35. den: 4160g

nejtmavší pesjek s krásným ridgem, bílou náprsenkou a bílým konečkem prstíku na pravé zadní nožičce

MÁ DOMOV V JABLONCI NAD NISOU

 

4 . AIWA ROXY –  fena      

Nestandardní – 3 korunky 

Čas narození: 6:47hod 

Porodní váha: 420g 

Váha 7. den: 800g

Váha 14. den: 1120g

Váha 21. den: 1650g

Váha 28. den: 2560g

Váha 35. den: 3610g

tmavší fenka s vírkem v dolní části ridge a větší bílou náprsenkou 

MÁ DOMOV V PRAZE

   

5 . ANDRÉ – pes       

Nestandardní – krátký ridge 

Čas narození: 6:57hod 

Porodní váha: 350g 

Váha 7. den: 760g

Váha 14. den: 1240g

Váha 21. den: 1760g

Váha 28. den: 2890g

Váha 35. den: 3930g

pesjek s kratším ridgem a maličkou bílou tečkou na hrudi

MÁ DOMOV V KROMĚŘÍŽI

 

6 . AMIRA CAIRA – fena    

Nestandardní – krátký ridge 

Čas narození: 7:27hod 

Porodní váha: 400g 

Váha 7. den: 720g

Váha 14. den: 1180g

Váha 21. den: 1680g

Váha 28. den: 2590g

Váha 35. den: 3620g

fenka s kratším ridgem a mini bílou tečkou na hrudi

MÁ DOMOV V TRUTNOVĚ

   

7 . ABIGAIL – fena    

Standardní  

Čas narození: 9:15hod 

Porodní váha: 480g 

Váha 7. den: 860g

Váha 14. den: 1240g

Váha 21. den: 1770g

Váha 28. den: 2640g

Váha 35. den: 3680g

nejtmavší fenka s krásně širokým a dlouhým ridgem bez bílých znaků

MÁ DOMOV V KRALOVICÍCH

  

8 . ANGEL – pes    

Standardní 

Čas narození: 11:10hod 

Porodní váha: 420g 

Váha 7. den: 810g

Váha 14. den: 1300g

Váha 21. den: 1890g

Váha 28. den: 2760g

Váha 35. den: 3940g

pejsek s krásným nejdelším ridgem a úzkou bílou čárkou na hrudi 

MÁ DOMOV U KLADNA

 

 Hned v den porodu přišla poradkyně chovu paní Brejchová a zkontrolovala dermoid sinus (žádné štěňátko jej nemá, což máme obrovskou radost) a zálomky na ocásku (pan fialový má zálomek u kořene ocásku, ale za to má jeden z nejhezčích ridgů). Kvalita ridgů se určí až při druhé kontrole v šestém týdnu.

 3. den – 28.4.

Všechna štěňátka se mají čile k světu, neustále papají nebo spinkají a krásně přibývají na váze. Nejmenší pejsek už dohonil své sourozence. Prvenství si stále drží první narozený pejsek a poslední narozená fenečka. Maggie je vzorná maminka, štěňátka neustále olizuje a kojí. Nechce je vůbec opouštět, na vyvenčení jí musíme táhnout a hned po vyčůrání už táhne ona nás domů.

 5. den – 30.4.

Štěňátka dál krásně přibývají na váze a už se při plazení pokoušejí opírat o přední nožičky. Maggie si dovolí na chvilinku štěňátka opustit (třeba když slyší otevírat lednici :-)), ale jak jen jedno malinko zakňučí, hned je běží zkontrolovat. Všichni si miminka moc užíváme, hlavně Megunka.

 7. den – 2.5.

Všechna štěňátka si užívají spinkaní a mlíčka od maminky. Pořád mají plná bříška a krásně přibývají na váze, někteří už mají dvojnásobek svojí porodní hmotnosti. Občas už je mimo kníkání slyšet i pokus o štěkot. 

10. den – 5.5.

Štěňátka rostou přímo před očima, všichni (až na slečnu červenou a růžovou) už mají více než 1kg. Dnes se také, když výjimečně nespí nebo necucají mlíčko, začínají pokoušet o své první, velice nejisté, krůčky. Moc jim to nejde, nožičky je ještě neudrží a tak neustále padají, ale stále se znovu a znovu snaží, jsou moc roztomiloučcí.

 13. den – 8.5.

Dneska všechna štěňátka absolvovala první odčervení. Moc jim to nechutnalo a dělali při tom všemožné ksichtíky, ale neměli na výběr. Slečna bez obojku už má také svůj oboječek a stala se z ní slečna Růžová. Všem štěňátkům už se začínají rozlepovat očíčka, slečna Růžová a Žlutá a pan Zelený byli jako první, ale ostatní je rychle následovali. I batolení štěňátek je jistější, ale chůze se tomu ještě pořád říkat nedá.

17. den – 12.5.

Chůze štěňátek je stále jistější, už přejdou celou bedničku bez spadnutí. Začínají reagovat na různé podněty, navzájem se okusují, vrčí na sebe, vydávají zvuky podobné štěkotu a začínají zapojovat i čich. Velkou část dne však stále prospí. Začínáme je přikrmovat, ale zatím jasně vede mlíčko od mamky.

21. den – 16.5.

Štěňátka jsou každým dnem čilejší: běhají, vrčí, vyjí, kousají na co přijdou… Čas, kdy jsou vzhůru, se neustále prodlužuje. Dostali velký pelíšek, aby se učili oddělovat místo odpočinku od místa na hraní a na vyprazdňování. Dnes také absolvovali stříhání drápků a všichni byli moc šikovní a krásně drželi – hlavně pan Hnědý a slečna Žlutá.

23. den – 18.5.

Štěňátka včera poprvé dostala kašičku z granulek, kluci se na ní vrhli a baštili a baštili a baštili, až usnuli. Když slečna Růžová viděla, jak jim chutná, tak se také po chvíli váhání přidala. Ostatní dvě slečny jsme museli hodně přemlouvat, aby v kaši aspoň smočili svůj čumáček… Dnes už ale chutnalo všem. Odrazilo se to i na váze, všichni až na slečnu Červenou už váží přes 2 kg.

27. den – 22.5.

Štěňátka už přestávají být roztomilá miminka, co jen spinkají a papají mlíčko od maminky, ale už to jsou pěkní ďáblíci. Každý den se naučí něco nového – vrčení, ňafání, cenění zubů, třepání s kořistí, nošení věcí, číhání … ale nejvíc je baví všechno okusovat, hlavně sourozence. Všichni krásně rostou a přibývají na váze, kaši z granulek dostávají třikrát denně a moc všem chutná. Dnes absolvovali druhé odčervení.

Také se na štěňátka přišla podívat sestra a maminka Amadua (tatínek našeho vrhu), takže si štěňátka mohla užívat svojí tetu a babičku :-). 

  30. den – 25.5.

 Z roztomilých štěňátek se stali roztomilý ničitelé. Kousají do všeho, na co přijdou. Už i Maggie přestalo jejich věčné okusování bavit a začala štěňátka vychovávat – občas na ně zavrčí a sem tam taky lehce kousne, aby věděli jaký to je. Včera jsme využili chvilky hezkého počasí a pustili štěňátka poprvé na balkon, aby si užili sluníčka.

33. den – 28.5.

Štěňátka už u nás doma rozkousali, na co přišli, tak od zítřka budou ničit naší chaloupku na Rakovnicku (adresa je v kontaktech). Ne :-), nejsou vůbec takový ničitelé, ale už jim nestačí 3+1, takže doufám, že bude hezké počasí, aby se mohli hodně vylítat po zahradě. Vítáme všechny návštěvy, štěňátka budou mít radost, že mají co okusovat.

 35. den – 30.5.

Včerejší přesun na chalupu byl bez problémů. Štěňátka cestu zvládla, sice nejprve trochu kňučela, ale po chvíli se uklidnila. Z travičky a sluníčka jsou všichni úplně nadšení. Včera se štěňátka celý den vyhřívali na sluníčku, dnes to sice vypadalo, že budou celý den trávit vevnitř, ale odpoledne se opět udělalo krásně, tak mohli řádit venku. Snad nám počasí bude i nadále přát.

43. den – 7.6.

Po pár deštivých dnech si konečně užíváme již několikátý den krásného počasí. Štěňátka jsou celý den venku a běhají, skákají, zlobí, perou se, koušou všechno a všechny, spinkají, papají… a večer se jim vůbec nechce do baráčku. Maggie stále několikrát denně kojí a do toho prcci dostávají 5krát denně granulky. V sobotu byla štěňátka potřetí odčervena a zítra nás čeká očkování a tetování.

50. den – 14.6.

Dnes přijela na kontrolu vrhu hlavní poradkyně chovu paní Brejchová. Byli jsem pochváleni, že jsou štěňátka ve výborné kondici a správně socializovaná. Ze zdravotního hlediska nenašla žádný problém (stejně jako veterinář při očkování a tetování) – nikdo nemá pupeční kýlů, dermoid sinus, ani jiné zjistitelné zdravotní problémy. Co se týká standardů, je to, jak jsme si mysleli. Je to velmi povedený vrh, krásné barvy s minimem bílé a bez zdravotních problémů. Zálomek u Fialového pejska je skoro neznatelný a tři pejsci s krátým ridgem, mají ridge naprosto v pořádku (široký, souměrné vírky, box v pořádku …), jen je kratší než udává standard. Červená fenka má také ridge v pořádku i správně dlouhý, jen jednu korunku navíc. Standardní pejsi mají ridge krásné, jak mají být.

57. den – 21.6.

Aarony a Caira jsou už u svých páníčků a oba byli prý moc šikovní a vůbec nekňourali a krásně v noci spinkali ve svém pelíšku. Celá zbývající smečka oběma posílá pac a olíznutí. Ostatní štěňátka absolvovali v sobotu další odčervení a dál vesele lítají po zahradě a dovádějí jak jen to jde. Ještě si pár posledních dní musí užít Maggie, která je stále drsněji vychovává a ostatních sourozenců. Tento týden nás budou postupně opouštět všechna štěňátka až na Amara.

64. den – 28.6.

Všechna naše štěňátka až na Amara (Amar je s námi zpět v Praze a čeká na své páníčky) už jsou ve svých nových domovech. Všichni cestu zvládli a doma byli moc stateční a snad nikdo neplakal. Moc všechna štěňátka zdravíme, posíláme pomazlení a budeme rádi za zprávy a fotky, jak rostou a jak se jim daří.

22.7.

Tak už i Amar je u své nové lidské smečky. Bude se nám po všech mrňatech moc stýskat, ale doufám, že se ještě se všemi mnohokrát uvidíme.

19.9. – sraz

Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo se zúčastnili našeho štěňátkovského srazu – nakonec se sešli 4 štěňátka: Caira (slečna růžová), Najla (slečna červená), Aarony (pan fialový) a Art (pan zelený) a tatínek Amadu s maminkou Maggie. Bylo to velice krásné odpoledne (dokonce i počasí se povedlo) a moc jsme si to všichni užili, hlavně štěňátka. Jsem moc ráda, že všechna zúčastněná štěňátka jsou zdravá, krásná, vyrovnaná a relativně k svému věku poslušná :-)

26.4.2011 – 1. narozeniny

Moc ráda bych popřála všechno nejlepší našemu A vrhu k dnešním 1. narozeninám. Hlavně dlouhý a šťastný život plný psích radovánek, hodné páníčky s dostatkem času věnovaného jen „štěňátkům“, spoustu psích kamarádů a dobrot, dlouhé procházky, plnou misku kvalitní bašty, měkký a velký pelíšek, hezké počasí na výlety, zkrátka jen všechno nejlepší…..