Rhodéský ridgeback je velmi inteligentní, rozvážný a čistotný společník, zkrátka ideální rodinný pes. Je to pes vychovávaný k tomu, aby byl schopný poradit si v jakékoli situaci sám, proto od něj neočekávejte slepou poslušnost. Je nadán dlouhou pamětí a například trestání, které je podle něj nespravedlivé, Vám nikdy nezapomene, proto se nedoporučují fyzické tresty. Je velmi důležité naučit se se psem správně komunikovat, tón Vašeho hlasu je nejužitečnější nástroj.

 Ridgeback je smečkový pes, jeho smečkou je jeho rodina, které je mimořádně oddaný. Ovšem vůdcem smečky musíte být Vy, ne pes. Ridgeback nerad zůstává dlouho sám, potřebuje stálý kontakt s Vámi a váží si ho. Je povahou velice citlivý a jemný. Rád se svým pánem komunikuje a dokáže se podělit o radost i smutek, má mimořádnou schopnost vcítit se do problémů. K cizím lidem bývá zdrženlivý bez náznaku agresivity nebo bázlivosti.

IMG_7626

 Od přírody je vybaven instinktem ostražitosti a ochrany, a tedy sám od sebe bez speciálního výcviku je vynikající hlídací pes. Je klidný a rozvážný, ale umí být i velice temperamentní a rád předvede své lovecké vlohy. Je to mimořádně silný pes, s kterým když si usmyslí, nepohnou ani dva dospělí. Je tak velký, rychlý a silný, že mu již od štěněte nesmíte tolerovat žádný druh agresivity (ani vůči lidem, ani vůči psům).

Ridgeback je mimořádně pohyblivý, vytrvalý pes a jeho fyzická a duševní krása je neskutečně důstojná. Potřebuje denně dostatek pohybu na procházce, rozhodně mu nestačí vypuštění na zahradu. Je to pes, ochotný zapojit se s vámi do jakékoli aktivity a udrží tempo i s náročným majitelem. Pokud věnujete ridgebackovi dostatek času na procházkách není vůbec problém chovat jej v bytě. Naopak, je to pes který štěká jen zřídka, proto nebude rušit Vás ani Vaše sousedy.

IMG_7750