Naše první štěňátka se narodila 26.4.2010!

 

               matka: MAGGIE KATAMA KING             otec: AMADU IMANA EREVU www.amadu.cz

                                ČLP/RR/4626                                                 ČLP/RR/3236/06
                                narozena: 21.2.2007                                       narozen: 4.4.2004
                                výška: 63,5cm                                                výška: 67cm
                                váha: 36kg                                                    váha: 40kg
                                DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg.                           DKK 0/0, DLK 0/0
                                barva: pšenice                                               barva: červená pšenice
                                skus: nůžkový, plnochrupá                              skus: nůžkový, plnochrupý
                                uchovněna: 13.9.2009                                     uchovněn: 27.5.2006 

amadu 

Maggie je klidná, vyrovnaná fena, velice přátelská k lidem i psům. Nikdy neměla žádný úraz ani jiné zdravotní problémy. Je velice chytrá a učenlivá. Veškeré rentgenové nálezy kyčelního, loketního i ramenního kloubu má negativní. Maggie pochází z jedné z nejstarších chovatelských stanic v České republice, navazuje i na špičkovou Jihoafrickou chovatelskou stanici Glenaholm, z které pochází otec Maggie. Je z vrhu 12ti standardních štěňat, bez zdravotních problémů. 

Amadu má velmi milou, klidnou a přátelskou povahu, ani k ostatním psům se nechová agresivně. Je to pes s krásnou hlavou a ridgem. Netrpí žádnými zdravotními potížemi a není zatížen dysplazií kyčelního ani loketního kloubu. Pochází z vyrovnaného vrhu 6ti standardních štěňat, bez zdravotních problémů. Amadu má švýcarského otce importovaného z Jihoafrické republiky a českou matku. 

Spojení Maggie a Amadua je naprosto nepříbuzné. Od tohoto spojení očekáváme štěňata vyrovnaných povah, pěkné barvy, střední výšky a výborného zdravotního stavu. Štěňátka budou díky nové krvi vhodná na chov či výstavy, ale i na sportovní aktivity či jako domácí mazlíčci. Pro Amadua jsme se rozhodli mimo jiné z důvodu neustálého používání stejných krycích psů v ČR. Bude to teprve druhé krytí tohoto psa a jeho nová krev bude jistě pro chov v České republice jen přínosem. 

Rodokmen štěňat 

 

KRYTÍ

Meguška začala hárat 10.2.2010. Na vyšetření hladiny progesteronu jsme se vydali desátý den hárání, ale progesteron byl jen 2,1ng/ml, absolvovali jsem tedy ještě jeden odběr krve 13. den hárání a z výsledků vyplynulo (progesteron byl 4,8ng/ml), že vhodná doba ke krytí by měla být 23.2.2010 (úterý). 

V úterý odpoledne jsme se tedy rozjeli do Rokycan za Amaduem. Oba byli moc šťastní a pořádně si to spolu užili, bohužel spojení nikdy netrvalo déle než minutu. Amadu hned věděl co dělat, ale s naší nezkušenou fenou to neměl jednoduché. To samé jsme absolvovali ještě ve středu, ale opět se delší spojení nepodařilo. 

25.2.2010 jsme se tedy raději domluvili s panem doktorem Lázničkou a pod jeho vedením se všechno hned zdařilo přirozenou cestou, úplně snadno a bez jakéhokoli problému. Spojení tentokrát trvalo přes 10 minut a dle slov pana doktora bylo vše naprosto v pořádku a není důvod, aby se nenarodila štěňátka. Teď budeme čekat na potvrzení březosti sonem, na které se chystáme 22.3. 

Fotografie z krytí si můžete prohlédnout ve fotogalerii

  

BŘEZOST POTVRZENA

Rostoucí bříško Maggie můžete sledovat ve fotogalerii

 

POROD 26.4.2010

26.4. se nám narodilo 8 nádherných štěňátek (5 kluků a 3 fenečky). Maggie vše zvládla naprosto výborně, hned se o miminka začala ukázkově starat a nechce se od nich ani hnout. Více na Vrh A – Štěnata